Copyright 2012-2013 Επιμέλεια &Σχεδιασμός Παπαδόπουλος Γεώργιος.

ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ
Λίγα Λόγια...
       To σχολείο μας , βρίσκεται στο Κερατσίνι στη συμβολή των οδών Δεμερτζή κ΄ Παλαμηδίου όπου και στεγάζεται από το 1985.Προγενέστερα  στον ίδιο χώρο λειτουργούσε γυμνάσιο θηλέων και ακόμη πριν αστυνομία.Μέχρι τον Ιούνιο του 2011 υπήρχε συστέγαση δύο εξαθέσιων Δημοτικών , του 14ου και του 19ου Δημοτικών Σχολείων Κερατσινίου και έκτοτε λόγω του καλλικρατικού νόμου και της συγχώνευσης που ακολούθησε , τα δύο σχολεία μετονομάστηκαν σε 14ο δωδεκαθέσιο Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Κερατσινίου.
       Στο σχολείο μας λειτουργούν 12 τμήματα μαθητών (2 για κάθε τάξη) .Λειτουργούν επίσης 2 τμήματα Ολοημέρου , ενώ υπάρχει δανειστική βιβλιοθήκη 2000 τίτλων , αίθουσα πληροφορικής , εργαστήριο φυσικής και 2 τμήματα ένταξης. Απο τον Ιούνιο του 2011 είμαστε ένα από τα 900 σχολεία όλης της Ελλάδας που ανήκουμε στα σχολεία Ε.Α.Ε.Π(Ενιαίου Αναμορφωμένου Εκπ/κου Προγράμματος με ειδικότητες εκπ/κων σε μαθήματα πέραν των βασικών , όπως είναι τα εικαστικά , η θεατρική αγωγή , η μουσική και η πληροφορική).
       Στο σχολείο μας διδάσκουν συνολικά 25 εκπαιδευτικοί.

Διευθυντής είναι ο κ. Ιωάννης Καφούρος και Υποδιευθυντής ο κ. Θωμάς Σάραγκας.
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΟ